زندگی در استانبول

اولین قدم برای انتخاب مقصد، شناخت آن است. از این جهت در ابتدا به معرفی شهر استانبول می‌پردازیم تا نگاه دقیق‌تری به این شهر پرطرفدار داشته با شید

جغرافيا و تاریخ استانبول

استانبول از شهرهای بسیار معروف و مهم کشور ترکیه است که در شمال غرب ایران واقع شده است. قرار گرفتن این شهر در منطقه پر حادثه خاورمیانه، سبب شده آثار تاریخی فراوانی در این شهر یافت شود. استانبول شهری روی شبه جزیره مثلثی بین آسیا و اروپاست که شاهد اتّفاقات تاریخی فراوانی از عصر باستان تا حال حاضر بوده، به صورتی که گاهی تاریخش به عنوان بخشی از امپراتوری ایران با سرزمین ما هم گره خورده است.

استانبول همان قستنطنیه یا بیزانس باستان است که جزئی از دو امپراتوری مهم بیزانس و عثمانی بوده. به دلیل همین قدمت است که تنوعی از آثار فرهنگی و باستانی را در این شهر می‌توانید ببینید. دریای مرمره و سیاه دو دریای نزدیک استانبول هستند، بنابراین استانبول شهری ساحلی محسوب می‌شود.

نام استانبول در عصر عثمانی‌ها و عصر سلطان مصطفی سوم با ضرب سکه فراگیر شد. در واقع استانبول از واژه اسلامبول یا اسلام‌ شهر آمده که اشاره به حضور امپراتوری مسلمان عثمانی در این منطقه دارد.

زبان مردم استانبول

در استانبول، مردم به ترکی استانبول صحبت میکنند. مسئله‌ای که معمولا گردشگران از آن شکایت دارند، انگلیسی بلد نبودن مردم در استانبول است. انگلیسی حرف زدن مانند سایر کشورها در ترکیه متداول نیست، بنابراین سعی کنید پیش از سفر اطلاعات لازم را به دست آورید تا هنگام سفر دچار مشکل نشوید. البته اطلاعات لازم را از مسئولان پذیرش هتلی که در آن اقامت دارید هم می‌توانید بگیرید، چون معمولا آنها برای برقراری ارتباط با گردشگران، انگلیسی بلدند.

خلاصه ای از استانبول

واحد پول

لیر

زبان

ترکی استانبولی

موقعیت

شمال غربی ایران

اقلیم

سرد و مرطوب

مذهب

بیشتر مسلمان

پیش شماره

90212+

اختلاف زمانی

نیم ساعت

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست