تورهند ماهان

مسافرتی هند، سال‌هاست که تور محبوب کسانی‌ هستند که در جستجوی دیدن جاذبه‌های عجیب و جالبند.

این صفحه مخصوص تورهای هندوستان است و علاوه بر تورها، اطلاعات مهمی که لازم است درباره تور هند بدانید را برایتان نوشته‌ایم. با استفاده از این توضیحات می‌توانید راحت‌تر تور هند مورد نظرتان را پیدا کنید و سفر هیجان‌انگیزتری تجربه کنید. البته اگر هنوز نمی‌دانید اصلا به هند سفر کنید یا نه، مطالعه متن زیر را توصیه می‌کنیم. زیرا شناخت بهتر هند و مسیر سفرش، به شما کمک می‌کند که تصمیم‌های بهتری بگیرید.

معرفی کامل کشور هند

جغرافیای هند

هند کشوری پهناور در جنوب آسیا و جنوب شرق ایران است که سواحلش به اقیانوس هند ختم می‌شود. چین در شمال و پاکستان در غرب هند قرار گرفته‌اند و همسایه‌اش هستند. سرزمین‌های کوچک دیگری مثل نپال، بنگلادش و سریلانکا در اطراف هند هستند و هند از نظر وسعت، هفتمین کشور وسیع دنیا شناخته می‌شود.

فرهنگ و آیین هند

تمدن هند هم از آن قدیمی‌هاست که همیشه در ردیف اولین تمدن‌های بشری از آن یاد می‌کنند. البته فرهنگ متنوع و پر آداب و رسومی که در هند می‌بینیم هم گویای همین واقعیت است. از این رو، آنهایی که از دیدن مکان‌های باستانی و آیین‌های مردم لذت می‌برد، احتمالا در هند کیفور می‌شوند، زیرا هند معدن آثار تاریخی و فرهنگی متنوع است.

هند به سرزمین ۷۲ ملت معروف است به این دلیل که اقوام و فرهنگ‌های متنوعی با ادیان مختلف در آن زندگی می‌کنند. هر جا را که نگاه کنید، معبدی است و نیایش‌کنندگانی مشغول پرستش. بنابراین چنین تنوعی را فقط در هند می‌توان پیدا کرد.

مردم هند

مردم هند، خودشان جاذبه محسوب می‌شوند. لبخند روی صورتشان هیچ وقت محو نمی‌شود، حتی فقرایی که در گوشه خیابان متولد می‌شود و در نهایت در همانجا می‌میرند و خرجشان را روزانه درمی‌آورند.

شاید از بعضی‌ها شنیده باشید که هند خیلی کثیف است، بله این روایت کثیفی در هند درست است اما اگر بپذیرید که شلوغی، آشفتگی و کثیفی هم بخشی از چهره هند است و در کنار زیبایی‌هایش تعریف می‌شود، شاید آنقدر اذیتتان نکند. در واقع آنچه در هند می‌بینید و از نزدیک لمس می‌کنید در هیچ جای کره زمین تجربه نمی‌کنید.

اطلاعات خلاصه و مفید از کشور هند

واحد پول روپیه
زبان هندی
موقعیت جنوب شرق ایران
اقلیم گرم و مرطوب
مذهب بیشتر هندو
پیش شماره ۹۱+
اختلاف زمانی دو ساعت جلوتر

همه چیز در مورد تورهای هند

تور هند سال‌هاست توسط آژانس‌های مسافرتی برگزار می‌شود و در این تورها، چندین شهر هند در بازدیدها قرار می‌گیرند. با نگاهی به تورهای هند در همین صفحه متوجه تنوع مقاصد هند می‌شوید. تورهای هند معمولا به صورت یک هفته‌ای برگزار می‌شود و خدماتی که آژانس‌های مسافرتی می‌دهند شامل بلیط هواپیما رفت و برگشت، ویزا، اقامت، بیمه، ترنسفر و گشت شهری است. پروازهای تور هند در حال حاضر با ایرلاین ماهان انجام می‌شود.

تورهای هند اغلب ترکیبی هستند و به مقصد شهرهای متنوعی مثل آگرا، جیپور، دهلی، بمبئی، گوآ و گاهی کشمیر برگزار می‌شوند. پرطرفدارترین تور هند، پکیج تور ترکیبی آگرا، جیپور و دهلی است که به مثلث طلایی هند هم معروف است. در این تور ترکیبی هند، شما از تهران به صورت هوایی به دهلی می‌روید و از دهلی به صورت زمینی به آگرا و جیپور می‌روید که فاصله هر کدام تا شهر بعدی حدود ۴ ساعت است. در نهایت هم به دهلی برمی‌گردید و سوار پرواز برگشت می‌شوید. گوآ از شهرهای ساحلی هند است و افرادی که قصد سفر ساحلی دارند، گوآ را انتخاب می‌کنند. بمبئی هم شهر مهم دیگری در هند است که گاهی مسافران برای تنوع آن را انتخاب می‌کنند.

سفر با تور هند بهتر است یا سفر شخصی؟

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که سفر با تور هند بهتر است یا شخصی؟ بدون شک هر کدام از این روش‌ها، ویژگی‌های خودش را دارد. امّا مزیت سفر با تور هند این است که کارهای دریافت ویزا و هماهنگی‌ها را آژانس مسافرتی برای شما انجام می‌دهد. مسئله دیگر این است که در هند، رفت و آمد به راحتی کشورهای دیگر نیست و وسایل حمل و نقل بین شهری و حتی داخل شهری بسیار بی‌کیفیت است.

معمولا در تورهای هند، از قبل وسیله حمل و نقلی را برای جابه‌جایی مسافران تور هماهنگ می‌کنند، بنابراین از این جهت خیالتان راحت است. به همین دلیل است که حتی افرادی که معمولا سفرهایشان را بدون تور انجام می‌دهند، برای سفر به هند، تور را به سفر شخصی ترجیح می‌دهند.

قیمت تور هند

با توجه به اینکه فاصله هند از ایران کمی زیاد است و تعداد روزهای سفر هم حدود ۱ هفته است، نمی‌توان انتظار داشت قیمت تور هند ارزان باشد. اما اگر بخواهیم با توجه به معیارهایی که برای هزینه‌های سفر محاسبه می‌شود قضاوت کنیم، قیمت تور هند در رده تورهای اقتصادی قرار می‌گیرد. این اقتصادی بودن قیمت تور هند به این دلیل است که هند به صورت کلی کشور گرانی نیست و هزینه خورد و خوراک و اقامت و ترنسفرش، ارزان است. بنابراین قیمت نهایی تور هم به‌صرفه می‌شود.

اگر نگاهی به قیمت تورهای هند بیندازید متوجه می‌شوید که قیمت‌ها اختلاف جزئی با هم دارند. این مسئله به این دلیل است که عوامل موثر در تغییر قیمت تور هند، اندک هستند. معمولا بازه زمانی و مقاصد مشخص هستند و فقط به صورت هوایی می‌توانید سفر کنید. پس تاثیرگذارترین عاملی که می‌ماند، اقامت و فصل سفر است. اگر قصد دارید تور هند ارزان بخرید، فصول کم‌طرفدار و گرم هند را انتخاب کنید. با این کار قیمت تور هندوستان شما، تقریبا نصف قیمت اوقات پرطرفدار می‌شود. البته اگر تحمل گرما ندارید و فصل‌های خنک هند را انتخاب کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید تور ارزان هند، هتل‌های متوسط را به جای هتل‌های لوکس انتخاب کنید تا قیمت تور کاهش یابد.

تور هند تابستان ۱۴۰۲

تور هند تابستان ۱۴۰۲ معمولا از اوقات کمتر محبوب هند است، چرا که دمای هوا کمی گرم‌ می‌شود و گرما و رطوبت برای مسافران مثلث طلایی هند، کمی آزاردهنده می‌شود. اما در این فصل، هزینه سفر به هند کمتر می‌شود.

تورهای نوروزی هند

تورهای نوروزی هند به جهت تعطیلات مفصلی که کارمندان دارند، معمولا پرطرفدار است. البته هنگام نوروز، با وجود اینکه هوای هند کمی گرم می‌شود، همچنان مطلوب است و آزاردهنده نیست. با توجه به اینکه حجم مسافران تور هند از ایران زیاد می‌شود، قیمت تور نوروزی هند بیش از اوقات دیگر سال است. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد سفر با تور هند نوروز ۱۴۰۲ را دارید، از چند ماه قبل اقدام کنید که بتوانید تور مناسبی تهیه کنید.

بهترین فصل سفر به هندوستان

احتمالا اولین چیزی که بعد از مقصد سفر به آن فکر می‌کنید، بهترین زمان سفر به آن مقصد است. این بهترین زمان می‌تواند تعابیر مختلفی داشته باشد. معمولا بیشتر افراد منظورشان بهترین آب و هوای آن منطقه است. شناخت بهترین آب و هوای هند برای سفر بسیار مهم است. زیرا هند سرزمین مرطوبی است و سفر در اوقاتی که رطوبت و گرما زیاد است، کار هر کسی نیست. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که هند سرزمین وسیعی است و نقاط جنوبی‌اش تا نزدیک استوا می‌رسد، بنابراین انتظار می‌رود که بهترین فصل سفر به هند، بستگی به شهرهایی دارد که برای سفرتان انتخاب می‌کنید.

هند اقلیمی گرم و مرطوب دارد و هر چقدر به شهرهای جنوبی بروید، این گرما و رطوبت تشدید می‌شود. با توجه به این اقلیم، بهترین وقت سفر به هند مخصوصا شهرهای شمالی مثل آگرا، جیپور و دهلی که از همه پرطرفدارتر هم هستند، فصل پاییز و زمستان یعنی حدود ماه‌های مهر تا اسفند است. اما اگر قصدتان سفر به شهرهای مرتفع هند باشد، بدون شک در این فصل بسیار سرد هستند.

اما در مقابل، گرمترین و در واقع خلوت‌ترین فصل سفر به هند، فصل بهار است که هم گرمای هوا شدت می‌گیرد و هم رطوبت. این افزایش گرما از شهرهای جنوبی آغاز می‌شود و به شهرهای شمالی هند می‌رسد. حتی اگر قصد سفر به شهرهای ساحلی مثل گوآ را دارید، پاییز می‌تواند بهترین زمان سفر باشد چرا که فصول گرم، ممکن است شما را گرمازده کند.

آیا تور هند ویزا می‌خواهد؟

در حال حاضر هند از آن دسته کشورهایی است که اگر بخواهید چه شخصی و چه با تور هند به آن سفر کنید، لازم است پیش از سفر ویزا تهیه کنید. معمولا حدود ۱ هفته طول می‌کشد تا ویزای هند آماده شود، پس سعی کنید حتما به موقع اقدام کنید. اگر قصدتان سفر با تور هند باشد، کافی است مدارکتان را به آژانس مسافرتی تحویل دهید تا ویزای هند را برایتان بگیرند. ویزای هند را به دو صورت می‌توانید دریافت کنید:

۱- مراجعه به سفارت

۲- ویزای الکترونیکی

در حال حاضر، درصد رد شدن ویزای هند برای ایرانیان بسیار پایین است، پس نگران رد شدن ویزا نباشید. شرایط خاص و سختگیرانه‌ای هم برای دریافت ویزای هند ذکر نشده است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای هند:

– پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار

– عکس پرسنلی

– کپی کارت ملی

– کپی شناسنامه

– پر کردن فرم ویزا

هتل‌های هندوستان چه کیفیتی دارند؟

هتل‌های هند آن چنان کیفیت بالایی ندارد. البته در شهر دهلی به دلیل پایتخت بودنش، اوضاع بهتر است ولی در شهرهای دیگر، انتظار هتل‌های خیلی باکیفیت را نداشته باشید. برای اینکه بدانید کدام هتل‌ها بهتر هستند، پیشنهاد می‌کنیم حتما از نظرات و تجربه‌های مسافران ایرانی که قبلا به هند سفر کرده‌اند، استفاده کنید. بدون شک شنیدن تجربیات دیگران، کار شما را در انتخاب هتل آسان‌تر می‌کند. هتل لیلا امبینس از هتل‌های باکیفیت و 5 ستاره دهلی است، اما شاید شما ترجیح بدهید در هتل‌های باکیفیت و ارزان‌تر اقامت کنید. پس با توجه به نیازهایتان، سعی کنید از تجربه سایرین استفاده کنید.

لیست هتل‌های هند و نظرات مسافران

هند را چطور بگردیم؟

همانطور که اول متن هم اشاره کردیم، هند سرشار از جاهای دیدنی و تفریحی است که با تنوعش، شما را متعجب و سرگردان می‌کند. همیشه هر وقت صحبت از جاهای دیدنی هند می‌شود، تاج محل در آگرا به ذهنمان می‌آید و عکس‌های درخشانش، اما هند فقط به تاج محل محدود نمی‌شود و جاهای دیدنی متنوعی دارد مثل قلعه سرخ، معبد آکشاردام، باغ لدهی، دژ آمبر، هوا محل، مقبره اکبرشاه، غار فیل‌ها و آبشار دودساگار که هر کدام در شهرهای مختلف هند قرار گرفته‌اند. ولی همانطور که گفتیم، شهرهای توریستی هند آگرا، جیپور و دهلی هستند که بیشترین جاذبه‌ها را هم به خودشان اختصاص داده‌اند.

همراه با خرید تور هندوستان، اغلب گشت شهری هم دارید، بنابراین بخشی از مهمترین جاذبه‌های هند را همراه تور خواهید دید. امّا اگر بعضی جاذبه‌هایی که دوست داشتید ببینید در برنامه تور نبود، می‌توانید برایشان برنامه‌ریزی کنید و با استفاده از توک توک‌ها یا سایر وسایل نقلیه هند، خودتان را به آنجا برسانید و بازدید کنید. البته استفاده از وسایل نقلیه هند کمی سخت است چون هم بی‌کیفیتند و هم شلوغ، اما اگر استفاده از آنها را یادبگیرید، می‌توانید در کنار تور به جاذبه‌هایی که علاقه دارید هم برسید.

مشاوره خرید تور هند با لست سکند

امیدواریم در این متن، اطلاعات کافی را درباره تور هند دریافت کرده باشید. اگر پس از خواندن این توضیحات، برای انتخاب تور همچنان نیاز به راهنمایی داشتید، سرویس مشاوره سفر رایگان لست سکند به همین منظور آماده شده، پس با تیم مشاوره سفر لست سکند تماس بگیرید تا راهنمایی‌تان کنند. البته خواندن سفرنامه‌های هند را هم به شدت توصیه می‌کنیم تا دقیق‌تر با جزئیات سفر به هند آشنا شوید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست